Szanowni Państwo,
        Wybierając naukę w naszych placówkach otrzymują Państwo możliwość zdobycia zarówno praktycznej wiedzy psychologicznej, jak i unikalnej wiedzy alternatywnej, która powraca na katedry uczelni świata zdobywając coraz większe uznanie.
        Taka otwarta postawa wobec nauki pozwali Państwu zostać specjalistami otwartymi na autentyczny kontakt z drugim człowiekiem i skutecznie posługiwać się różnorodnymi technikami terapeutycznymi.
        Mam nadzieję, że nasza szkoła spełni pokładane w niej Państwa oczekiwania i nadzieje – pomoże lepiej poznać siebie oraz rozwinąć własne zainteresowania i nieodkryte do tej pory umiejętności drzemiące w każdym z nas.
        Do zobaczenia na zajęciach.

Sławomir Świerzbiński, Dyrektor IPS

Nauka w Instytucie Psychologii Stosowanej
Dla kogo? Dla wszystkich!


Jeśli czytasz teraz ten tekst zapewne szukasz czegoś w swoim życiu? Być może „siedzisz” na swojej drodze życia i nie wiesz, jak się z niej ruszyć… bo nie wiesz, w którą masz iść stronę? Może nawet jeszcze tej drogi nie znalazłeś i nie wiesz, jak się jej szuka? A może zastanawiasz się 
Kim jestem?
Gdzie jest moje miejsce?
Co mam zrobić, by być szczęśliwym?
Jak poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami dzieciństwa?
Co zrobić, by poczuć w sercu prawdziwą radość z życia, siebie, przyjaźni, miłości?
Jak budować przyjaźnie?
Jak czuć się i być bogatym?
IPS jest idealnym miejscem do znalezienia odpowiedzi na te pytania!
My wiemy, że odpowiedzi na nie szuka się w różnym wieku, w różnym wieku można też stwierdzić, że nie idzie się tą drogą, której się dla siebie pragnęło. Więc nie ważne ile masz lat – 18, 30, 50 czy nawet 70 lub więcej! Na zmiany nigdy nie jest za późno. Pamiętaj – w IPS może uczyć się każdy – nie ma ograniczeń wiekowych.
Nasza szkoła jest szkołą dla Ciebie. Spotkasz tu ludzi w różnym wieku, różnym wykształceniu, różnym doświadczeniu życiowym, różnych potrzebach i oczekiwaniach. Możesz wybrać interesujący Cię kierunek i dzięki bogatemu programowi poszczególnych przedmiotów możesz zacząć poznawać najbardziej tajemniczą i najbardziej interesującą osobę w Twoim życiu… którą jesteś Ty sam.
Wystarczy, że właśnie teraz zdecydujesz się na uzyskanie szerszych informacji, a tym samym dajesz sobie szansę na zmiany, których głębią i zakresem już niedługo sam będziesz zaskoczony.
Pamiętaj, że każda zmiana zaczyna się w Tobie!
Miejsce wśród nas czeka już na Ciebie!
Pragniesz zmiany? Dołącz do nas!
My wiemy, że przeszłości nikt zmienić nie może, ale teraźniejszość należy do Ciebie. Przyszłość zaś kształtujesz właśnie dzisiaj podejmując takie a nie inne decyzje – więc już teraz podejmij decyzję o zmianie i dołącz do nas!
Wybór szkoły, w której zamierzasz podjąć naukę może zadecydować o Twoich dalszych losach. Nasza szkoła jest dla tych, którzy chcą wziąć życie we własne ręce. Poznasz przyczyny własnych problemów i nauczysz się jak postępować by je rozwiązać.
Rozwój świadomości, dzięki któremu osiągamy szczęśliwe życie, odbywa się z reguły poprzez doświadczenia czasami bardzo bolesne. Chcemy, aby ominęło Cię wiele trudnych sytuacji i dlatego nasza szkoła kładzie główny nacisk na świadomość: kim jestem, jaki jest sens mojego istnienia, moich bliskich, ludzi którzy mnie otaczają. Uważamy, że dzięki niej uświadomisz sobie jak wiele radości i szczęścia dają Twoje doświadczenia.
Dzięki naszej szkole nauczysz się osiągać sukcesy zgodnie z Twoimi niepowtarzalnymi predyspozycjami i talentami. Żyjąc w zgodzie ze swą naturą, rozumiejąc swoje miejsce w tym skomplikowanym świecie będziesz mógł pójść dalej i zacząć pomagać innym.
Czego jeszcze nauczysz się w IPS?
Nauczysz się przyglądać sobie, akceptować swoje dobre i te mniej publicznie podziwiane cechy, poznasz swoje ukryte zasoby, dzięki którym może już niedługo zaczniesz się czuć… trochę lepszy, radośniejszy, a nawet szczęśliwszy?
Dzięki zdobywanej wiedzy teoretycznej nauczysz się porządkować swój świat wewnętrzny, swoje emocje, nauczysz się rozumieć źródło swoich konfliktów wewnętrznych, blokad w komunikacji z ludźmi.
Przyglądając się swoim doświadczeniom z dzieciństwa, zrozumiesz jaki miały wpływ na kształtowanie się Twojej osobowości.
Podczas różnego rodzaju ćwiczeń, warsztatów i szkoleń nauczysz się praktycznych umiejętności, które pozwolą wprowadzić Ci głębokie zmiany. Tylko bowiem połączenie wiedzy z doświadczeniem daje możliwość dokonywania autentycznych zmian w życiu.
Każdy z nas ma tylko jedno życie… a w nim ok. 200.000 godzin do dyspozycji. Czy wiesz, że efektywnie wykorzystujesz tylko 30%-40% a reszta przecieka Ci między palcami? W naszej szkole nauczysz się, jak nie tracić czasu i wykorzystywać go na to, co lubisz, co ważne jest dla Ciebie.
Nauczysz się również profesjonalizmu w kontaktach przede wszystkim ze sobą i z innymi ludźmi, odpowiedzialności za swoje życie, decyzje, relacje, a więc za jakość swojego życia.
W naszej szkole nauczysz się zatrzymywania się w pogoni życia i przyglądania się sobie w zupełnie innym wymiarze niż wysokość pensji, stan konta,itp. My wskażemy Ci drogę do tego drugiego wymiaru, bo wszystkiego można się nauczyć… trzeba tylko wiedzieć jak!
Dlaczego powinieneś wybrać naukę w IPS?
W świadomości społecznej funkcjonuje przekonanie, że ludzie, którzy chcą studiować psychoterapię czy psychologię pragną głównie załatwić swoje problemy i pomóc sobie.
Jak w każdym takim powiedzeniu tak i w tym jest element prawdy. Mamy nadzieję, że wiedza jaką proponujemy daje możliwość lepszego poznania siebie, swoich możliwości i ograniczeń, potrzeb i deficytów. Jest też możliwością uporządkowania swego wnętrza, osiągnięcia harmonii ze sobą i ze światem. Jest również próbą zrozumienia zachowań innych ludzi, powodów ich cierpienia i niezadowolenia z życia.
Poza przygotowaniem zawodowym absolwenci uzyskają to, co najcenniejsze: wewnętrzne uporządkowanie, lepszy kontakt z sobą i otaczającym go środowiskiem, umiejętność kreatywnego radzenia sobie w sytuacjach trudnych.
Naszym celem jest wykształcenie profesjonalnycg terapeutów o szerokim spojrzeniu na otaczającą rzeczywistość.
Zapraszamy Cię w jedyną i niepowtarzalną podróż w głąb tajemnicy człowieka, jego osobowości, języka werbalnego i niewerbalnego, symboliki snów, zasad budowania zdrowych relacji, akceptacji siebie, odnoszenia sukcesów osobistych i zawodowych
Do zobaczenia na wspólnej drodze! 

ADRES:
Instytut Psychologii Stosowanej
Al. Stanów Zjednoczonych 24
03-964 Warszawa

ODDZIAŁY:
WARSZAWA,
POZNAŃ,
KATOWICE,
WROCŁAW,
KRAKÓW,
ŁÓDŹ.

KONTAKT
Email: studium@psychologia.org.pl
TELEFON: 577 950 470

KIERUNKI:
Psychotronika
Biotronika